28 Şubat 2018

Sosyal Medya Yönetimi

Marka Bilinirliğinizi Arttırıyoruz

Markalar için sıkı rekâbet ortamı haline gelen sosyal medyada markanızı bir adım öne çıkartıyoruz.

Markanızı sosyal medya üzerinde en iyi yansıtacak şekilde çalışmalar yapıyor Facebook, Instagram, Twitter, Foursquare, Swarm, Linkedin gibi sık kullanılan sosyal medya alanlarında hitap edeceğiniz kitleye maximum seviyede ulaşmanızı sağlıyoruz.

Herkesin günün büyük bir kısmını geçirdiği ve yoğun ilgi gösterdiği sosyal medyanın gücü inkâr edilemez boyutlara ulaştı. Akıllı telefonlar sayesinde ulaşımı daha da kolaylaşan ve günün her anında elimizin altında olan sosyal medya siteleri, günümüzde sadece arkadaşları bulmak ve takip etmek için kullanılmıyor. Çok geniş bir kitleye hitap etmesi, kişilere daha kolay ulaşım sağlaması, hedef kitlenin ilgisini çekmede büyük başarı göstermesi gibi etkilerinden dolayı sosyal medya, birçok firma tarafından reklam, tanıtım ve ticari amaçlar doğrultusunda da kullanılıyor. 

Profesyonel bir tanıtım, milyonlarca sayfa arasından ön plana çıkabilmek, hedef kitlenize daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilmek için sosyal medyada da işin uzmanları ile çalışmak önemli. Firmanızın tanıtımını en iyi şekilde gerçekleştirecek, sosyal medyada hedef kitlenize sizi en doğru şekilde temsil edecek bir hesaba sahip olmak için işin profesyonellerinden yardım alabilirsiniz.

Sunulan sosyal medya hizmetlerinden yararlanarak markanızın tanınırlığını kolay ve kısa bir sürede arttırabileceğiniz gibi aynı zamanda doğru içerik paylaşımı ile firmanızın hedef kitle halkasını her geçen saniye biraz daha genişletebilirsiniz. Titiz ve disiplinli bir çalışma, doğru sosyal medya stratejileri geliştirme sonucunda 7 gün 24 saat boyunca, her an hedef kitlenizin markanızdan haberdar olmasını sağlamak firmanızın tanınırlığını artırmaya yardımcı olduğu gibi aynı zamanda kazancınızı da doğru oranda artıracaktır.

Marka Yönetimi Nedir?

Varlığını belli etmek, tanınırlığını çoğaltmak ve kalitesiyle güven toplamak için markayı doğru tanımlamak şart

Marka yönetimi, şirketler için en önemli faktörlerden biri olup, hayati bir önem taşıyor. Markalaşma ve marka konumlandırması açısından büyük önem taşıyan marka yönetim süreci, tek bir başlık altında birçok unsuru barındırırken, markalara başarıların kapılarını açıyor.Her markanın hedef kitlesine ulaşabilmesi için marka yönetimi konusu çok önemlidir. Günümüzde bakıldığında her gün birden çok marka hayatın içerisine katılıyor. Bunlardan sıyrılmak, varlığını belli etmek, tanınırlığını çoğaltmak ve kalitesiyle güven toplamak için markayı doğru tanımlamak gerekiyor. Bu da uzmanlar tarafından yapılan başarılı bir marka yönetimi ile mümkün.

Firmanızın misyonunu, vizyonunu ortaya koyacak, ürün ve hizmetlerinizi hedef kitle için çekici kılacak marka yönetimi için doğru strateji ve yöntemler denemek çok önemli. Hedef kitlenizle hızlı iletişime geçerek insanları daha çabuk etkileyebileceğiniz, ürünlerinizin tanıtımlarının hızla yayılmasının, hizmetlerinizden haberdar olunmasını sağlayabileceğiniz sosyal medyayı firmanızın itibarını artırmak ve gücünüze güç katmak için değerlendirmelisiniz.

Sosyal Medya Reklamcılığı Nedir? Nasıl Yapılır?

Sosyal medya reklamcılığında, belirli hedefler koyarak zamanla bu hedefe ulaşmaya çalışılmalıdır

İnternette bulunan sosyal paylaşım siteleri üzerinden yapılan her türlü reklam faaliyetlerine Sosyal medya reklamcılığı denmektedir. İnternet ve sosyal medya platformlarını kullanan bireylerin sayısı her geçen gün artmaktadır. İşletmeler de buna bağlı olarak sosyal medyada yer alarak markalarını büyük kitlelere duyuruyor. Bu şekilde işletmeler daha çok müşteriye ulaşmayı hedefleyerek reklam yatırımlarını bu doğrultuda yapıyorlar.

Sosyal medyada, reklam kampanyaları oluşturduktan sonra takibini yaparak kullanıcılarla olan etkileşimleri kolayca ölçümlenebilir. Bu ölçümleme sonucunda dijital pazarlama stratejinizi ve yönteminizi daha doğru bir şekilde belirleyebilirsiniz.

Sosyal Medya Reklamcılığı Nasıl Yapılır?

Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin,Youtube, Foursquare gibi sosyal paylaşım siteleri bulunmaktadır. Tüm bu sosyal medya platformlarında yer almak yerine markanıza, amacınızareklam vermek istediğiniz lokasyona, bütçenize ve hedef kitlenize uygun birkaç sosyal medya platformunda faaliyet göstererek reklam vermeniz faydalı olacaktır.

Yer almak istediğiniz sosyal medya kanalını seçtikten sonra reklamlarınızda markanızı en ilgi çekici şekilde kaliteli video ve görseller kullanılması gerekmektedir.. Ayrıca anlaşılır ve özgün içerikler paylaşarak güçlü bir iletişim dili ile etkileşimi artırabilirsiniz. Ürün ve hizmetlerinizden kullanıcıların haberdar olması için düzenli paylaşım yapmak da sosyal medya reklamcılığında önemli konularından biridir.

Sosyal Medyada İşletmeniz İçin Neler Yapıyoruz?

Konumlandırma : Markanın hangi mecralarda yer alacağına karar verilmesi.

Etkili ve Dikkat Çekici Tasarımlar: Dikkat çekici görsel ve metinlerle hedef kitleye yönelik tasarımlar hazırlayarak markanızın değerlerini sosyal medyaya uygun hale getirip ve bu yönde yaratıcı içerikler üretiyoruz.

Yönetim: Kullanılan mecraların sürekli olarak takip edilmesi, içerik ve görsellerin paylaşılması, reklam stratejileri ve gelen soruların yanıtlanması.

Raporlama: Haftalık veya aylık olarak, yapılan çalışmaların raporlanması.